piątek, 21 września 2018 r.

STREFA PŁATNEGO PARKOWANIA

Dodano: 2017-12-20 Autor: Monika Zapotoczna

1. Stawki opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w Strefie Płatnego Parkowania w Zielonej Górze.

lp.

rodzaj opłaty

wysokość opłaty

1)

za pierwszą godzinę

2,00 zł

2)

za drugą godzinę

2,40 zł

3)

za trzecią godzinę

2,80 zł

4)

za czwartą i kolejne godziny

2,00 zł

Jednorazową opłatę za postój w minutach ustala się proporcjonalnie do stawek określonych powyżej w wysokości nie mniejszej, niż 0,50 zł.

2. Stawki opłat za parkowanie pojazdów samochodowych w Podstrefie Płatnego Parkowania w Zielonej Górze.

lp.

rodzaj opłaty

wysokość opłaty

1)

za pierwszą godzinę

1,00 zł

2)

za drugą godzinę

1,10 zł

3)

za trzecią godzinę

1,20 zł

4)

za czwartą i kolejne godziny

1,00 zł

Opłata za pierwszą godzinę parkowania pojazdu samochodowego w podstrefie naliczana jest po upływie 60 minut od rozpoczęcia parkowania.

3. Opłaty abonamentowe:

1. tygodniowy         - 50,00 zł;
  2. miesięczny        -120,00 zł;
  3. trzymiesięczny - 280,00 zł.

Karta pojazdu ekologicznego - 1,00 zł / 1 rok.

4. Opłata zryczałtowana

Wprowadza się miesięczną opłatę zryczałtowaną za parkowanie na prawach wyłączności na zastrzeżonych stanowiskach postojowych (kopertach) wyznaczonych w strefie w wysokości 350,00 zł za jedno stanowisko postojowe.

5. Stawka zerowa dla parkujących:

1. niepełnosprawnych posiadających kartę parkingową;
  2. przewożących osoby niepełnosprawne posiadające ważną kartę parkingową;
  3. oznakowane pojazdy, konstrukcyjnie przeznaczone do przewozu osób niepełnosprawnych;
  4. oznakowane pojazdy firm wykonujących prace związane z remontami i utrzymaniem dróg oraz zieleni przyulicznej, posiadających zaświadczenie;
  5. oznakowane pojazdy używane do celów specjalnych (np. pogotowia gazowego, energetycznego, ciepłowniczego, wodnokanalizacyjnego, miejskich służb komunalnych) w czasie wykonywania zadań;
  6. pojazdy służbowe miejskich jednostek organizacyjnych lub wykorzystywane do celów służbowych zgodnie z odrębnymi przepisami;
  7. posiadających kartę mieszkańca strefy.

6. Wysokość opłaty dodatkowej za nieuiszczenie opłaty w strefie:

1. za parkowanie bez wniesionej opłaty - 50,00 zł

Opłaty dodatkowe można wnosić na rachunek:

ul. Podgórna 22,

PKO BP S.A. I o/centum w Zielonej Górze
nr 83 1020 5402 0000 0702 0028 0784
podając nr rej. pojazdu oraz nr wezwania-raportu wystawionego przez kontrolera SPP

7. Wysokość opłaty dodatkowej za przekroczenie czasu parkowania:

1. Patrz UCHWAŁA NR VIII.80.2011 RADY MIASTA ZIELONA GÓRA z dnia 29 marca 2011 r. w sprawie ustalenia Strefy Płatnego Parkowania - rozdział 6 §16 do §19.

Opłaty za parkowanie w strefie pobiera się w dni robocze od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-16:00.

Bilety parkingowe można nabyć w specjalnych parkometrach (czynne całą dobę).
Istnieje również możliwość wykupienia miesięcznego lub tygodniowego tańszego abonamentu.

Dowód opłaty należy umieszczać za przednią szybą na desce rozdzielczej wewnątrz pojazdu samochodowego, w sposób niebudzący jakichkolwiek wątpliwości, co do ważności tego dowodu.