Sesje Rady Miasta
Sesja

poniedziałek, 19 kwietnia 2021 r.

Dodano: 2021-01-27 Autor:

UWAGA  RODZICE!!!

15 marca 2021 r. rozpoczyna się nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2021/2022. Na złożenie wniosków macie Państwo czas do 31 marca 2021 r.

Szczegółowy harmonogram naboru, zawierający terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz ogłoszenia wyników naboru znajdą Państwo w załączniku – nowy harmonogram naboru.

Przed wypełnianiem wniosku prosimy o zapoznanie się z zasadami rekrutacji opisanymi w Informatorze dla rodziców.

W postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych obowiązują kryteria, dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów, a także liczba punktów możliwa do uzyskania za poszczególne kryteria, określone w uchwale nr XLVI. 538.2017 Rady Miasta Zielona Góra z dnia 28 lutego 2017 r. zmienionej uchwałą nr V.122.2019 z dnia 26 lutego 2019 r. Rady Miasta Zielona Góra (uchwały w załącznikach).

Poniżej publikujemy wzór wniosku, oświadczeń potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych oraz klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych w procesie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Jest ona uniwersalna dla wszystkich jednostek prowadzących nabór.

Przypominamy, że Administratorami danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji są przedszkola/szkoły podstawowe wybrane przez rodziców/opiekunów prawnych kandydata we wniosku (dane kontaktowe do każdej jednostki znajdują się w systemie Nabór 2021 w Informatorze).

Dla usprawnienia postępowania rekrutacyjnego nabór prowadzony jest z wykorzystaniem systemu informatycznego. Klikając na poniższy baner  mogą Państwo poznać ofertę przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, wypełnić niezbędne dokumenty, przesłać je do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkoły podstawowej, a następnie sprawdzić wyniki rekrutacji.

Ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 umożliwiamy Państwu złożenie wniosku wraz z załącznikami "bez wychodzenia z domu". Przesyłając wniosek w formie elektronicznej należy pamiętać o wszystkich załącznikach potwierdzających spełnianie poszczególnych kryteriów oraz adresu zamieszkania. Tylko kompletny wniosek – podpisany i zeskanowany wraz z zeskanowanymi, podpisanymi przez Państwa załącznikami wyczerpuje procedurę i daje pewność, że pod względem formalnym jest on poprawnie złożony. Instrukcja przesyłania dokumentów znajduję się w załącznikach na dole strony.

Dla tych z Państwa, którzy nie będą mieli możliwości złożenia wniosków w formie elektronicznej w przedszkolach i szkołach podstawowych, w których zorganizowane są oddziały przedszkolne, przygotowane będą specjalnie oznakowane skrzynki, kartony, gdzie będzie można osobiście złożyć wniosek. W tym przypadku prosimy pamiętać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.