Sesje Rady Miasta
Sesja

poniedziałek, 13 lipca 2020 r.

Dodano: 2020-01-31 Autor:

UWAGA RODZICE !

W dniu 12 czerwca 2020 r. został zakończony proces rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych.

Po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego publiczne przedszkola i oddziały przedszkole w szkołach podstawowych nie dysponują wolnymi miejscami na rok szkolny 2020/2021. W związku z powyższym nie uruchomiono rekrutacji uzupełniającej.

Jeżeli Państwa dziecko w procesie rekrutacji nie zostało przyjęte do przedszkola lub oddziału przedszkolnego w szkole podstawowej, a jest mieszkańcem Zielonej Góry w wieku 3-6 lat, na podstawie art. 31 ust. 10 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe, Prezydent Miasta Zielona Góra pisemnie wskaże Państwu publiczne przedszkole lub oddział przedszkolny w szkole podstawowej, które przyjmie Państwa dziecko.

UWAGA  RODZICE !!!

18 maja 2020 r. rozpoczyna się nabór do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na rok szkolny 2020/2021. Na złożenie wniosków macie Państwo czas do 27 maja 2020 r.

Szczegółowy harmonogram naboru, zawierający terminy przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego, w tym terminy składania dokumentów do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz ogłoszenia wyników naboru znajdą Państwo w załączniku – nowy harmonogram naboru.

Zapraszamy do zapoznania się z zasadami rekrutacji opisanymi w Informatorze dla rodziców.

Ze względu na czasowe ograniczenie funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 wprowadziliśmy nowe zasady składania wniosków.

System Nabór 2020 umożliwia Państwu złożenie wniosku wraz z załącznikami "bez wychodzenia z domu". Informacje jak wysłać wniosek i załączniki w formie elektronicznej znajdą Państwo w opublikowanej poniżej Instrukcji przesyłania dokumentów.

Dla tych z Państwa, którzy nie będą mieli możliwości złożenia wniosków w formie elektronicznej w przedszkolach i szkołach podstawowych, w których zorganizowane są oddziały przedszkolne, przygotowane będą specjalnie oznakowane skrzynki, kartony, gdzie będzie można osobiście złożyć wniosek. W tym przypadku prosimy pamiętać o obowiązujących zasadach bezpieczeństwa.

W postępowaniu rekrutacyjnym i postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2020/2021 do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych obowiązują kryteria, dokumenty niezbędne do potwierdzenia spełnienia tych kryteriów, a także liczba punktów możliwa do uzyskania za poszczególne kryteria, określone w uchwale nr XLVI. 538.2017 Rady Miasta Zielona Góra z dnia 28 lutego 2017 r. zmienionej uchwałą nr V.122.2019 z dnia 26 lutego 2019 r. Rady Miasta Zielona Góra (uchwały w załącznikach).

Poniżej publikujemy wzór wniosku, oświadczeń potwierdzających spełnianie kryteriów rekrutacyjnych oraz klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych osobowych w procesie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Jest ona uniwersalna dla wszystkich jednostek prowadzących nabór.

Przypominamy, że Administratorami danych osobowych przetwarzanych w ramach procesu rekrutacji są przedszkola/szkoły podstawowe wybrane przez rodziców/opiekunów prawnych kandydata we wniosku (dane kontaktowe do każdej jednostki znajdują się w systemie Nabór 2020 w Informatorze).

Dla usprawnienia postępowania rekrutacyjnego nabór prowadzony jest z wykorzystaniem systemu informatycznego. Już dzisiaj, klikając na poniższy baner  mogą Państwo poznać ofertę przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Natomiast w momencie uruchomienia rekrutacji system pozwoli Państwu także wypełnić niezbędne dokumenty, przesłać je do przedszkola/oddziału przedszkolnego w szkoły podstawowej, a następnie sprawdzić wyniki rekrutacji.